İREM

& KİMDİR?

Burasını klasik bir cv/özgeçmiş sayfası olarak düşünmeyelim ama İrem hakkında da bazı bilgiler vererek kendimizi anlatalım. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan ben çocukluğundan beri her zaman farklı olanın peşinde olmayı tercih ettim. Herkesin gittiği yollar hiçbir yere çıkmaz sözünü çok sevdiğim ve hep farklı yollar aradım. Bu arayış beni nerelere getirdi?

Overview

To create something exceptional, your mindset must be relentlessly focused on the smallest detail. The creation of something new is not accomplished by the intellect but by the play instinct acting from inner necessity. The creative mind plays with the objects it loves. Being inexhaustible, life and nature are a constant stimulus for a creative mind. The uncreative mind can spot wrong answers, but it takes a very creative mind to spot wrong questions.

It is the supreme art of the teacher to awaken joy in creative expression and knowledge. The uncreative mind can spot wrong answers, but it takes a very creative mind to spot wrong questions.

Telefon
534 441 20 65
Client
Gloria Riley
Location
LOS ANGELS, USA
Work
Ui/UX DESIGN, product design, App design
Categories
BrandingProduct Design

CHALLENGE

One of the biggest and most famous graphic design companies in the world to collaborating on Adobe’s packaging and identity whom are leaders in the portfolio design industry.

Solution

It is the supreme art of the teacher to awaken joy in creative expression and knowledge. The uncreative mind can spot wrong answers.